Banery UV 5 m
eye baner

Banery UV 5 m

Czyli jak efektywnie i tanio zareklamować swoją działalność

 

Konkurencja nie śpi – to credo bardzo wielu przedsiębiorców, którzy wiedzą, że ich rynkowi odpowiednicy mogą być zarówno ich katem jak i trampoliną do sukcesu. Jednym ze sprawdzonych narzędzi, które zwiększają rozwój firm jest oczywiście reklama. Począwszy od małych ulotek za wycieraczką Twojego samochodu, po wielkie billboardy przy drogach, skończywszy na reklamie w sieci, każdego dnia mimowolnie stykamy się z setkami treści marketingowych. Którą formę reklamy wybrać? Drukowanie banerów UV 5m to jedna z ciekawszych propozycji.

 

Wielkoformatowy wydruk reklam

 

Banery 5m to najczęściej spotykana forma nadruku wielkoformatowego. Wykonuje się je na wyspecjalizowanych ploterach, pozwalających na stworzenie wysokiej jakości grafiki na rolce o szerokości 5 m i regulowanej długości. Dla klienta drukarni wielkoformatowej banery 5m to świetny stosunek cena:jakość:efektywność. Najlepiej właśnie w ten sposób przetestować wpływ reklamy na zwiększone obroty swojej firmy – jeśli banery 5m sprawdzą się, z czasem będzie można pomyśleć o większej skali marketingu w przestrzeni publicznej.

 

Rodzi się pytanie – a co z megalomanami, którzy kochają to co największe? Czy muszą obejść się smakiem i wybrać baner 5m? Niekoniecznie. W praktyce banery wielkoformatowe 5m traktujemy albo jako samodzielny plakat promocyjny, albo jako fragment siatki, która tworzy obraz. Zapewne każdy z nas choć raz w życiu miał okazję podziwiać plakaty promocyjne, przykrywające całą fasadę elewacji wieżowca. Stworzenie takiego wydruku wielkoformatowego jest możliwe dzięki zgrzewaniu siatki wydruków 5m oraz naciągnięciu całości na specjalne linki.

 

Czy druk wielkoformatowy to zawsze skuteczna reklama?

 

Duże banery 5m promujące restauracje lub hotel mogą stanowić zarówno atrakcyjną reklamę, jak i powód do drwin. Skala plakatu, szyldu, billboardu czy innej wielkoformatowej grafiki promocyjnej nie ma znaczenia, jeśli projekt nie jest dopracowany. Zadbać należy o uniwersalną tematykę, kolorystykę oraz design. Baner w przestrzeni publicznej musi wpisywać się w aranżację okolicy – zbyt krzykliwe kolory lub nieprzyzwoite grafiki mogą lokalnie popsuć nam wizerunek. Podobnie sprawa ma się w przypadku haseł, jakie decydujemy się drukować na banerach 5m. Nie korzystajmy wyłącznie z chwilowo popularnych stwierdzeń – reklama wielkoformatowa z reguły służyć ma przez kilka lat i powiedzenia, które są aktualnie modne lub zabawne, mogą być zupełnie niezrozumiałe dla klientów, którzy zobaczą baner 5m za rok lub dwa lata.

 

Skuteczność banerów 5 m jest większa także wtedy, gdy trafiamy z reklamą do potencjalnych klientów. Miejsce i czas promocji to priorytet, dlatego przed inwestycją warto zrobić dokładne rozpoznanie lokalnego rynku, poznać klienta, a nawet przeprowadzić mini ankietę, która pozwoli określić jak wielu klientów trafiło do nas z ulicy. Warto też zaznaczyć, że banery wielkoformatowe 5m przekładają się nie tylko na sukces tu i teraz – oprócz klienta i sprzedanego produktu bądź usługi, tego typu reklama wyrabia nam markę na długie lata.

 

Zobacz inne wpisy:

Drukowanie UV w praktyce
Banery UV 5M
Wydruki wielkoformatowe w Poznaniu
Zastosowanie druku wielkoformatowego
Druk wielkoformatowy, a internet?

© 2013 Drukarnia EyeDesign. Druk wielkoformatowy banerów
503 035 308

501 552 602
masz pytania?
zapraszamy do kontaktu