Druk wielkoformatowy czy Internet?
eye baner

Druk wielkoformatowy czy Internet?

Dla małych przedsiębiorców odpowiednia kampania reklamowa może być trampoliną do znaczącego rozwoju. Rynek marketingowy oferuje dziesiątki możliwości. Do sprawdzonych i skutecznych form należą tytułowe: druk wielkoformatowy i marketing online. Która reklama jest najlepsza dla małych i średnich przedsiębiorstw o zasięgu lokalnym? Czy dobra strona internetowa jest w stanie zastąpić baner 5m?

 

Wyobraź sobie swojego potencjalnego klienta

 

Dla firm produkcyjnych, usługodawców i freelancerów, przed podjęciem konkretnych działań marketingowych, ważne jest możliwie najbardziej precyzyjne zidentyfikowanie potencjalnego klienta. Wielkoformatowy druk banerów w formie plakatów, szyldów, billboardów i banerów 5 m to idealna forma zwrócenia uwagi na klienta z ulicy – osoby, która targnięta potrzebą chwili skorzysta z reklamy jak z zaproszenia i chętnie wstąpi skorzystać z usługi. Dobrym przykładem są salony kosmetyczne, salony fryzjerskie, biura podróży, lokalni producenci dywanów, pralnie tapicerek itp.

 

Wielu z klientów firm usługowych nie traci czasu na szukanie odpowiedniego salonu w sieci, lecz korzysta z tego, co kojarzy optycznie ze swojego sąsiedztwa. Inaczej sprawa ma się z potencjalnymi klientami sklepów specjalistycznych oraz producentów nieoczywistych, niespotykanych na co dzień wyrobów. Jeśli nie potrafimy zidentyfikować w pamięci konkretnego sklepu, który charakteryzuje się np. banerem wielkoformatowym gdzieś w naszej okolicy, zapewne sięgniemy dziś do Internetu, aby znaleźć odpowiedź. W tym miejscu warto posiadać dobrze rozwiniętą kampanię reklamową online, by trafić do największej grupy potencjalnych odbiorców i w ten sposób sprzedać swój produkt.

 

Trwałość reklamy ma znaczenie

 

Podstawową różnicą pomiędzy drukowaniem banerów wielkoformatowych, a rozwojem e-biznesu dla małych firm, powinna być świadomość, że ta pierwsza forma reklamy ma wymiar fizyczny. Należy zestawić koszta wynajęcia przestrzeni reklamowej, np. szyldu panoramicznego na billboard oraz sam koszt wydruku wielkoformatowego, z kosztem stworzenia i utrzymania strony www lub sklepu internetowego. Banery reklamowe mają ograniczoną trwałość. Można je wykonywać w technologii wielkoformatowego druku UV, zwiększając czas ekspozycji takiego plakatu nawet do 3-5 lat. W przypadku dobrze zoptymalizowanego narzędzie sprzedażowego online, koszta to utrzymanie odpowiedniej pozycji w wyszukiwarce Google.

 

Liczy się także konwersja i możliwość modyfikacji kampanii reklamowej. Zainwestowane środki w baner wielkoformatowy UV, w razie niepowodzenia, zmiany oferty, nazwy firmy lub profilu działalności nie może ulec poprawieniu. Cyfrowa reklama daje natomiast dużo więcej możliwości zmian – zawsze można edytować treść, aktualizować ofertę oraz grafikę, słowem – reagować na to co dzieje się na rynku niewielkim kosztem.

 

Zobacz inne wpisy:

Drukowanie UV w praktyce
Banery UV 5M
Wydruki wielkoformatowe w Poznaniu
Zastosowanie druku wielkoformatowego
Druk wielkoformatowy, a internet?

 

 

 

 

 

 

 

© 2013 Drukarnia EyeDesign. Druk wielkoformatowy banerów
503 035 308

501 552 602
masz pytania?
zapraszamy do kontaktu