Drukowanie banerów UV w praktyce
eye baner

Drukowanie banerów UV w praktyce

Ta innowacyjna metoda drukowania cyfrowego jest dzisiaj bardzo szeroko stosowana. To zaskakujące jak często w codziennym życiu natrafiamy na materiały marketingowe (i nie tylko) powstałe metodą nadruku UV. Choć wielu z nas przywykło do wykorzystywania w tym celu standardowego atramentu, w przypadku realizacji niestandardowych zdecydowanie lepiej sprawdza się drukowanie UV. Dlaczego? Już spieszymy z odpowiedzią.

 

Drukarnie UV – poszerzamy ograniczenia

 

Druk atramentowy, ze względu na technikę, jak i ograniczenia związane z samym tuszem, stanowił sam w sobie pewne ograniczenie potencjału samej idei druku marketingowego. Dopiero nowa technologia z wykorzystaniem polimerów utwardzanych promieniowaniem ultrafioletowym pozwoliła zrewolucjonizować tę gałąź poligrafii. Jak to działa? Powierzchnia nadruku pokrywana jest płynnym polimerem o kolorach, które idealnie oddają oczekiwany kontrast. Zachowanie tak fantastycznej jakości jest możliwe za sprawą polimeryzacji – powłoka staje się warstwą cienkiego plastiku.

 

Druk wielkoformatowy, jaki napotykamy codziennie w postaci billboardów, plakatów na przystankach, wystawach sklepowych czy innych szyldach jest dziś w dużej mierze realizowany właśnie dzięki drukarniom UV. Dzieje się tak, gdyż stworzona reklama jest odporna na czynniki zewnętrzne, jak wiatr, deszcz czy wysoka temperatura. Trwałość druki wielkoformatowego UV szacuje się na około 3 lata. Drukarnie wielkoformatowe oferują swoje projekty w wersji z laminatem ochronnym, który może wydłużyć trwałość takiego baneru UV nawet do 10 lat.

 

Dla wielkoformatowych banerów UV materiał to nie problem!

 

Ograniczenie związane z wykorzystaniem druku marketingowego w przestrzeni publicznej nie stanowi dziś problemu. Druk wielkoformatowy UV jest trwały i jakościowy. Co ciekawe nie trzeba się tu ograniczać wyłącznie do standardowych powierzchni, jak tektura. Technologia ta pozwala na pokrycie także innych materiałów, takich jak szkło, folia, posadzki podłogowe, płyt PCV, sklejka i wiele innych. Podczas wykonywania nadruków UV nie emitowane są żadne szkodliwe substancje dla człowieka, przez to ta technologia polecana jest do wykonywania projektów wewnątrz budynków. Idealnie nadaje się w restauracjach, hotelach, galeriach handlowych czy powierzchniach biurowych.

 

Co ciekawe, druk wielkoformatowy w tej technologii nie musi być stosowany wyłącznie na powierzchniach płaskich, lecz świetnie współpracuje z powierzchniami zakrzywionymi. Sprawia to, że banery wielkoformatowe to zaledwie jedna z branż, w jakich stosuje się drukowanie UV. Technologia ta ceniona jest przez producentów wyrobów drewnianych, elementów małej architektury, mebli ogrodowych, a także tapicerki z nadrukiem. Druk UV wykorzystują także producenci elementów dekoracyjnych, a także osoby odpowiedzialne za realizację nieszablonowych aranżacji wnętrz.

 

Zobacz inne wpisy:

 

Drukowanie UV w praktyce
Banery UV 5M
Wydruki wielkoformatowe w Poznaniu
Zastosowanie druku wielkoformatowego
Druk wielkoformatowy, a internet?

© 2013 Drukarnia EyeDesign. Druk wielkoformatowy banerów
503 035 308

501 552 602
masz pytania?
zapraszamy do kontaktu