Wydruki wielkoformatowe w Poznaniu
eye baner

Wydruki wielkoformatowe w Poznaniu

Czy wydruki wielkoformatowe w przestrzeni publicznej to zawsze dobre rozwiązanie?

 

Od reklam na ulicach można nabawić się klaustrofobii. Zewsząd otaczają nas promocje pieczarek z popularnego dyskontu, plakaty wyborcze z roześmianymi, pulchnymi politykami, wystawy lombardów i pokolorowane plandeki tirów. Ten niepasujący do siebie miks, zarówno artystycznie jak i informacyjnie tworzy wielki bałagan w przestrzeni publicznej. Ale czy powinno się całkowicie rezygnować z banerów wielkoformatowych? Patrz na druk banerów Poznań.

 

Przestrzeń publiczną traktuj jak swój drugi dom

 

To zasada, jaką drukarnie wielkoformatowe powinny mieć obowiązkowo wywieszoną w swoich siedzibach. Zdrowe podejście do terenów, które otaczają nasz dom lub naszą firmę jest niezwykle istotne, by z pięknych, polskich miast nie zrobił się kiczowaty bazar. Banery wielkoformatowe wykonywane w kiepskiej jakości szybko tracą swoje kolory, blakną, rwą się i pozostawiają przykry efekt minionego czasu. Dlatego też decydując się na reklamę w formie baneru 5m warto wybrać jakościową technologię – drukowanie wielkoformatowe UV. Do domu przecież także kupujemy to, co najlepsze, prawda?

 

Druk UV opiera się na polimerach utwardzanych za pomocą promieniowania ultrafioletowego. Plakat to w istocie cienka warstwa plastiku, odporna na czynniki zewnętrzne oraz zachowująca najwyższą jakość obrazu i kolorów przez co najmniej 3 lata (warstwa laminatu ochronnego może wydłużyć trwałość banerów UV nawet to 5-10 lat). Jakość reklamy wielkoformatowej to pierwszy krok, by usunąć z przestrzeni publicznej smutne, wyblakłe plakaty.

 

Uniwersalny design z myślą o przestrzeni publicznej

 

Nie ma nic gorszego niż baner 5m z grafiką sprzed epoki kamienia łupanego, z górnolotnym hasłem wydrukowanym czcionką tak wyszukaną, że nie da się jej przeczytać. Niestety to rzeczywistość wielu polskich miast. Okolice wspaniałych parków czy bulwarów czasem tracą swój ponadczasowy klimat, kiedy pomiędzy pięknymi kasztanowcami bije po oczach baner wielkoformatowy w stylu „obiady domowe u Stasi” albo „salon fryzjerski Gabrysia”. Wizytę w drukarni wielkoformatowej potraktujmy jako element strategii reklamowej, której wydruk baneru jest finalnym etapem.

 

Dobrze przemyśleć należy zatem miejsce umieszczenia baneru 5m, a także stworzyć uniwersalną koncepcję grafiki i hasła reklamowego. Uniwersalna to słowo „klucz”. Po pierwsze, wykorzystane inspiracje muszą być ponadczasowe – nie poleca się korzystać z chwilowo popularnych haseł, obrazków czy memów. Za rok lub dwa, gdy baner wciąż będzie reklamować naszą działalność, klienci mogą nie pamiętać jego genezy i zupełnie nie zrozumieją przesłania, a firma wyda się im niepoważna. Po drugie, wybierając grafikę na baner wielkoformatowy zwróćmy uwagę na to, jaka jest stylistyka w okolicznej przestrzeni. Choć krzykliwe kolory i natrętna, czasem wulgarna grafika daje efekt chwilowego zainteresowania, to z całą pewnością nie jest to dobry sposób na długotrwałe, sukcesywne budowanie marki i wizerunku.

 

Zobacz inne wpisy:

Drukowanie UV w praktyce
Banery UV 5M
Wydruki wielkoformatowe w Poznaniu
Zastosowanie druku wielkoformatowego
Druk wielkoformatowy, a internet?

© 2013 Drukarnia EyeDesign. Druk wielkoformatowy banerów
503 035 308

501 552 602
masz pytania?
zapraszamy do kontaktu