Zastosowanie druku wielkoformatowego
eye baner

Zastosowanie druku wielkoformatowego

Z drukiem wielkoformatowym stykamy się codziennie wiele razy – nawet nieświadomie mijamy dziesiątki plakatów i szyldów reklamowych pokonując codzienną drogę do pracy lub spacerując z psem. Dla wielu przedsiębiorców a forma promocji swojej działalności jest tak oczywista, że nigdy nawet nie rozpatrują jej w aspekcie swojej firmy. Oto popularne przykłady druku wielkoformatowego, na którym mogą skorzystać lokalni przedsiębiorcy. Patrz na druk wielkoformatowy poznań.

 

Drukowanie billboardów

 

Choć nazwa tego rodzaju wydruku wielkoformatowego brzmi dosyć hucznie i kojarzy się bardziej z Las Vegas i Broadway, to billboardy są bardzo powszechnie spotykane w przestrzeni publicznej (i to nie tylko dużych miast). Koszt takiej reklamy wiąże się nie tylko z samą usługą druku wielkoformatowego, ale także wynajęciem specjalnej przestrzeni – panoramicznego szyldu. Im bardziej chwytliwe miejsce billboardu, tym drożej przyjdzie nam zapłacić za reklamę, jednak będzie ona także bardziej efektywna.

 

Billboardy realizowane dla lokalnych przedsiębiorców mają z reguły przewidziany dłuższy czas ekspozycji, przez co warto wykonywać je w formie wielkoformatowego baneru UV. Technologia ta pozwala na wytworzenie cienkiej warstwy polimeru, odpornego na czynniki zewnętrzne i pokrytego laminatem ochronnym. Reklama wielkoformatowa UV potrafi zachować najwyższą jakość koloru i obrazu nawet do 5 lat.

 

Drukowanie plakatów i szyldów

 

Nieco mniejszą formą reklamy w przestrzeni publicznej są plakaty i szyldy. Drukarnie wielkoformatowe specjalizują się w wykonywaniu kompletnych projektów dla firm, w tym także małych przedsiębiorstw. Właśnie dla takiej skali działalności (np. salon fryzjerski, garmażerka, przychodnia lekarska itp.) taka forma promocji jest najbardziej uzasadniona – wydrukowany plakat (najlepiej w formie solidnego baneru 5m UV) jest złotym środkiem pomiędzy kosztem reklamy i jej efektywnością na mniejszym obszarze. Więcej tutaj – banery uv.

 

Szyldy reklamowe znane są naszej cywilizacji już od kilku wieków – lokale usługowe zwykle właśnie w ten sposób zyskiwały rozpoznawalność. Dobrze zagospodarowana przestrzeń wokół firmy może przykuwać uwagę potencjalnych klientów i zwiększyć oczekiwane przychody, a także wyrobić firmie dobrą markę na lokalnym rynku. O ile drukowanie banerów 5m to ciekawy dodatek dla ambitnych przedsiębiorców, tak nadrukowanie szyldów jest niemal obowiązkiem każdej liczącej się działalności handlowo-usługowej. Bez niej ciężko pokonać okoliczną konkurencję.

 

Oklejanie samochodów i plandek

 

Ta forma reklamy nieco traci na popularności, chociaż wciąż jest atrakcyjną alternatywą dla przedsiębiorców. Drukowanie na samochodach osobowych i dostawczych ma zwykle nieco inne założenie, niż np. wcześniej wspomniane szyldy. Chodzi o zwiększenie rozpoznawalności loga firmy oraz skojarzenie branży, w jakiej ona funkcjonuje. Częste stykanie się z oklejoną flotą firmową znacząco zwiększa rozpoznawalność i buduje wizerunek firmy.

 

Zobacz inne wpisy:

Drukowanie UV w praktyce
Banery UV 5M
Wydruki wielkoformatowe w Poznaniu
Zastosowanie druku wielkoformatowego
Druk wielkoformatowy, a internet?

© 2013 Drukarnia EyeDesign. Druk wielkoformatowy banerów
503 035 308

501 552 602
masz pytania?
zapraszamy do kontaktu